Nie minął jeszcze rok od otwarcia nowej siedziby Szkoły Podstawowej w Kopaninach, a uczniowie i pracownicy mają kolejny powód do świętowania.

25 maja 2021 roku odbyła się uroczystość wmurowania i poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę przedszkola i sali gimnastycznej. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, odczytał akt erekcyjny oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kopaninach, Sławomir Drzazga, przedstawił zgromadzonym list grona pedagogicznego skierowany do osób, które w przyszłości będą pracować w tej placówce. Głos zabrał także poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz sołtys minionej kadencji miejscowości Bedlno Krzysztof Majchrzak.

Z tej okazji powstała także kapsuła czasu, w której znalazły się: list od grona pedagogicznego, list od dyrektora, list od społeczności uczniowskiej, zdjęcia prac uczniów, piórnik z przyborami, gazeta codzienna oraz nieodłączny element dzisiejszych czasów – maseczka. Kapsuła została wmurowana przez uczniów, przedstawicieli władzy oraz wykonawców inwestycji. Pojawił się na niej napis „Nie otwierać przed rokiem 2121”.

Choć pogoda nie była pewna, pewni jesteśmy jednego – to inwestycja, na którą z utęsknieniem czekali uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support