To była bardzo udana niedziela. 16 września słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców Końskich do Parku Miejskiego, gdzie na Scenie Letniej Miejsko-Gminnego Domu Kultury odbyła się Pierwsza Konecka Senioriada. Wydarzenie to zainicjowała Rada Seniorów przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Pomysł zaaprobowały wszystkie organizacje seniorów działające na terenie gminy Końskie i włączyły się w to duże przedsięwzięcia, były to: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Rejonowy Końskie, Sekcja Emerytów i Rencistów przy Zarządzie Oddziału ZNP w Końskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich. Koordynatorem „Senioriady” był Miejsko- Gminny Dom Kultury w Końskich, który wspomagał i przygotowywał seniorów do występu artystycznego. W niedzielnym wydarzeniu wzięli również udział zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz czołowi przedstawiciele grup seniorów z terenu Końskich.

Tego dnia na scenie wystąpili seniorzy dla seniorów, ale nie tylko, otóż w ramach integracji pokoleniowej program artystyczny, zaprezentowały dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 6 w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” pod kierunkiem pań Ewy Kiniorskiej, Wioletty Grabarczyk i Kariny Boczek. Oprócz wielu atrakcji na scenie dużo się działo również na placu. Wszyscy seniorzy edukowani byli na stoiskach profilaktycznych koneckiej policji oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Sanepidu. Pracownicy medyczni z NZOZ „Południowa” bezpłatnie wykonywali podstawowe badania. Koneccy nauczyciele wychowania fizycznego: Iza Sitarz, Iza Klusek oraz Robert Walczyk prowadzili warsztaty z Nordic Walking, a na placu w pobliżu sceny można było oglądać oraz nabyć rękodzieło i obrazy wykonane przez naszych seniorów. Na scenie zaprezentowali się wszystkie grupy artystyczne naszych seniorów, jednak na początku koncert dała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Jozefa Świerczyńskiego oraz wokalistka Daria Szymańska. Następnie prezentowały się poszczególne grupy artystyczne: grupa teatralna oraz wokalista Teresa Krawczyńska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chór z Domu Dziennego Pobytu, chór emerytów związanych z koneckim oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz chór „Cantata” z parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Zaprezentowali się się także przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także koneckie zespoły ludowe: Rogowianka oraz Korniczanka przy akompaniamencie Jana Bukłada i Stanisława Sosnowskiego. Na zakończenie odbył się konkurs tańca: tanga, walca, polki i oberka w którym wzięło udział 10 par, tuż po nim wszyscy seniorzy zaproszeni zostali do zabawy tanecznej, której DJ był Stanisław Kobyłecki. Przybyli mieszkańcy Końskich mogli poczęstować się gorącym posiłkiem Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowanie tego wielkiego wydarzenia jakim była tegoroczna „Senioriada”.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support