W dniach 24-25 czerwca br. w Wąchocku już po raz 23. odbył się Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego, w którym podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło sołtysów z naszej gminy. Gminę Końskie reprezentowało w tym roku 20 sołtysów.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kieleckiej, Gmina Wąchock, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Wąchocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka.

Najważniejszym punktem programu pierwszego dnia zjazdu było ogłoszenie wyników konkursu „Sołtys Roku 2016”, w którym nagrodzono 62 sołtysów z województwa świętokrzyskiego. Sołtysem Roku została tym razem Jadwiga Szewczyk – sołtys Siedlec w gminie Chęciny. Wśród wyróżnionych znaleźli się również sołtysi z naszej gminy. Nagrody rzeczowe z rąk członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotra Żołądka, Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej Feliksa Januchty, Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego oraz jego zastępcy Krzysztofa Jasińskiego otrzymali: Bożentyna Zapała – sołtys Koczwary, Marzena Wychowaniec – sołtys Bedlna, Kuleta Stanisław – sołtys Nowego Dziebałtowa oraz Henryk Dąbrowski – sołtys Sworzyc.

Po wręczeniu nagród w stolicy humoru rozpoczął się coroczny Turniej Sołtysów. Zwijanie asfaltu, toczenie koła do wygódki i przejście wierzchem przez płot, to tylko niektóre z oryginalnych konkurencji rozgrywanych w trakcie tej niezwykłej sportowej rywalizacji. Zwycięzcą turnieju i jednocześnie zdobywcą głównej nagrody został Grzegorz Zawada, sołtys Piły w gminie Końskie. Serdecznie gratulujemy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support