W piątek, 20 stycznia 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie, odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin zrzeszonych w ramach Staropolskiego Związku Gmin i Miast w sprawie pozyskania dotacji z programu 3.1 Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na projekt, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Program powyższy przewiduje możliwość uzyskania dofinansowania do 85% na instalację urządzeń fotowoltaicznych do domów mieszkańców w/w gmin. Będą mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy gmin zrzeszonych w Staropolskim Związku Gmin i Miast: Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka Fałków, Słupia i Smyków.

Sam projekt dofinansowany w sześciu gminach powiatu koneckiego może wynieść około 10 milionów złotych

Konkurs na pozyskanie dotacji zostanie ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w II kwartale 2017 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a Staropolskim Związkiem Gmin i Miast nastąpi prawdopodobnie w IV kwartale 2017 roku, zaś podpisanie umowy przedwstępnej pomiędzy Staropolskim Związkiem Gmin i Miast a mieszkańcami Gmin nastąpi najprawdopodobniej w II kwartale 2017 roku.

Szczegółowe informacje o zasadach realizacji i finansowania projektu zostaną przekazane podczas zebrań z zainteresowanymi, po opublikowaniu przez Urząd Marszałkowski stosownego regulaminu.

Dla starannego przygotowania wniosku o dotacje niezbędna jest wiedza o ilości zainteresowanych osób, gotowych na sfinansowanie udziału własnego i spełniających kryteria zarówno prawne jak i techniczne.

W związku z powyższym zapraszamy do wypełnienia i złożenia załączonej ankiety.
Takie ankiety można znaleźć na stronach internetowych każdej z uczestniczących w projekcie gmin.

Przedmiotowa ankieta nie rodzi zobowiązań prawnych tak dla Staropolskiego Związku Gmin i Miast jak i dla wypełniających ją mieszkańców gmin. Ma ona jedynie charakter informacyjny i służy ocenie zainteresowania udziałem w projekcie, natomiast data jej złożenia we właściwym urzędzie gminy może mieć wpływ na zakwalifikowanie do udziału w projekcie.

ankieta_fotowoltaika_2017.docx
ankieta_fotowoltaika_2017.pdf

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support