W sobotę, 4 czerwca 2022 r. na Stadionie OSiR w Końskich odbyły się eliminacje do „Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Świętokrzyskie Orły”.

W rozgrywkach, na obiekcie przy ul. Południowej, udział wzięło 16 drużyn, blisko 200 zawodniczek i zawodników w kategorii do 12 lat. Pomimo deszczowej aury w powietrzu wyczuwalny był duch zdrowej, sportowej rywalizacji.

Główną ideą turnieju jest zachęcenie najmłodszych by wyszli z domu po miesiącach przymusowego lockdownu i aktywnie korzystali ze sportu na świeżym powietrzu.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, drugie miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, a trzeci stopień podium wywalczyli piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. Zwycięskie drużyny otrzymały piękne puchary i medale oraz vouchery na sprzęt sportowy o wartościach: 1000 zł za pierwsze miejsce, 700 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie miejsce. Ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Końskie dla każdej drużyny, biorącej udział w turnieju ufundował sprzęt sportowy.

Młodym piłkarkom i piłkarzom kibicowali: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, zastępcy burmistrza Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek, prezes Fundacji „Aktywni dla Polski” Patryk Tyryłło oraz gość specjalny finalista Mam Talent Łukasz Chwieduk „LukiPoland”.

Turniejowi towarzyszył piknik rodzinny. Wśród wielu atrakcji, które czekały na najmłodszych znalazły się: wesołe miasteczko, stoiska edukacyjno-promocyjne, wystawa historyczna, pokazy i konkursy oraz gratisowy poczęstunek i lody. Mimo niesprzyjającej aury impreza przyciągnęła wielu mieszkańców.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support