W roku szkolnym 2017/2018 nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, panie Katarzyna Drzazga, Marta Młodawska i Izabela Persona, wraz z klasami VI d, VI b i IV c uczestniczyły w projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Taki jak Mozart”.

Przystępując do udziału w projekcie nauczycielki wzięły udział w kilkunastogodzinnym szkoleniu, a następnie, od listopada 2017 do maja 2018, realizowały z dziećmi zadania modułu Odys, którego celem było rozwijanie u uczniów kreatywności i twórczego myślenia.

Po pozytywnym zaopiniowaniu sprawozdań, przesyłanych przez nauczycielki do ŚCDN po zrealizowaniu każdego z sześciu głównych zadań, 14 czerwca 2018 roku szkołę odwiedziła autorka i koordynatorka projektu, pani Lidia Pasich. W szkolnej auli spotkała się z dyrekcją i ze wszystkimi uczestnikami projektu. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i opowiadali o realizacji poszczególnych zadań. Zwracali uwagę na to, czego się nauczyli i jak rozwinęli swoje umiejętności dzięki udziałowi w projekcie. Po rozmowie z uczniami nasz gość uroczyście przyznał Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich tytuł Szkoły Pięknych Umysłów, przekazując statuetkę na ręce dyrektora, pana Jarosława Drzazgi.

Na stronie internetowej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w dziale „Dobre praktyki” zamieszczona zostanie prezentacja multimedialna pokazująca realizację poszczególnych zadań przez uczniów SP1.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support