W niedzielne popołudnie, 20 lipca br. grupy: Rada Seniorów Miasta i Gminy Końskie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Aktywni Końskie, Domu Dziennego Pobytu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego przemaszerowały z Rynku w kierunku sceny przy Koneckim Centrum Kultury i oficjalnie piosenką „Żyjmy pełnym życiem” rozpoczęły ”VI Koneckie Senioralia.”
Święto seniorów otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, a dr Marek Pilch ze Stowarzyszenia MANKO wystąpił prelekcją „Aktywność fizyczna po 60-tce”. Nowością tegorocznych senioraliów był taniec „Belgijka” w wykonaniu koneckich seniorów. Wystąpiły m.in. grupy: Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Sercem Młodzi” pod kierunkiem Jana Bukłada, a także chór Sekcji Emerytów i Rencistów przy ZNP w Końskich zaprezentował piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar. Nie zabrakło również zaproszonych gości: Rafała Saka-wokalisty, podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Końskich oraz Alicji Woldańskiej – wokalistki Koneckiego Centrum Kultury oraz gwiazdy wieczoru Anny Tchórzewskiej finalistki drugiej edycji The Voice Senior z zespołem.
Na placu przed sceną można było się posilić na stoiskach kół gospodyń wiejskich, przejść podstawowe badania na stoiskach: koneckiego szpitala, przychodni, apteki, wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora oraz wiele innych atrakcji.
Finał imprezy zwieńczyła zabawa taneczna pod gwiazdami, którą poprowadził zespół „Augustyniak”. Do tańca wyruszyli seniorzy, by żywiołowo i radośnie zakończyć szóste Koneckie Senioralia.


































