W niedzielne popołudnie, 20 lipca br. grupy: Rada Seniorów Miasta i Gminy Końskie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Aktywni Końskie, Domu Dziennego Pobytu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego przemaszerowały z Rynku w kierunku sceny przy Koneckim Centrum Kultury i oficjalnie piosenką „Żyjmy pełnym życiem” rozpoczęły ”VI Koneckie Senioralia.”

Święto seniorów otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, a dr Marek Pilch ze Stowarzyszenia MANKO wystąpił prelekcją „Aktywność fizyczna po 60-tce”. Nowością tegorocznych senioraliów był taniec „Belgijka” w wykonaniu koneckich seniorów. Wystąpiły m.in. grupy: Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Sercem Młodzi” pod kierunkiem Jana Bukłada, a także chór Sekcji Emerytów i Rencistów przy ZNP w Końskich zaprezentował piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar. Nie zabrakło również zaproszonych gości: Rafała Saka-wokalisty, podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Końskich oraz Alicji Woldańskiej – wokalistki Koneckiego Centrum Kultury oraz gwiazdy wieczoru Anny Tchórzewskiej finalistki drugiej edycji The Voice Senior z zespołem.

Na placu przed sceną można było się posilić na stoiskach kół gospodyń wiejskich, przejść podstawowe badania na stoiskach: koneckiego szpitala, przychodni, apteki, wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora oraz wiele innych atrakcji.

Finał imprezy zwieńczyła zabawa taneczna pod gwiazdami, którą poprowadził zespół „Augustyniak”. Do tańca wyruszyli seniorzy, by żywiołowo i radośnie zakończyć szóste Koneckie Senioralia.

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support