W miniony piątek mieszkańcy Końskich mieli prawdziwą ucztę z zabawą i smacznym staropolskim jedzeniem. A wszystko to za sprawą imprezy jaka była zorganizowana przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich pt. „Uczta z Folklorem”.

Tę wspaniałą zabawę połączoną ze śpiewem i gotowaniem poprowadziły kierowniczki wiejskich oddziałów Domu Kultury Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka.

W czasie karnawałowego spotkania tzw. „kusoków” zebrani na sali kawiarnianej mogli posmakować i osobiście zobaczyć jak gotuje się zalewajkę, czy też wziąć przepis na chleb, który w trakcie spotkania przygotowywała i piekła Urszula Nowicka.

Wszyscy nie tylko mogli nauczyć się przygotować swojskie jedzenie, ale również posłuchać programu artystycznego, który zaprezentowały zespoły ludowe: Rogowianka, Korniczanka i Mała Korniczanka.

W tej ludowej, wspaniałej uczcie uczestniczyli także zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support