Wiceprezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku – Aktywni w Końskich Grażyna Chwałek reprezentowała koneckich studentów na gali Liderów Ekonomii Społecznej w Targach Kielce. Otrzymała list gratulacyjny i podziękowania za działania na rzecz lokalnej społeczności.

W piątek Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego wręczył nagrody Liderów Ekonomii Społecznej. Gala odbyła się w Targach Kielce. Jak informuje Regionalny organizator Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: Uroczystość zorganizowana w Targach Kielce dedykowana była wszystkim tym, którzy na pierwszym miejscu stawiają człowieka i jego potrzeby. Celem konkursu jest promowanie postaw prospołecznych zgodnie z ideą odpowiedzialności społecznej, upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie oraz propagowanie narzędzi i rozwiązań wspierających włączenie społeczne…”

– Choć nie znaleźliśmy się w ścisłym gronie laureatów, to już sama nominacja, którą otrzymaliśmy dzięki pani Urszuli Przygodzkiej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich oraz zaproszenie na wielką galę, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Bo to oznacza, że nasza działalność została dostrzeżona i doceniona – mówi prezes UTW Jolanta Rydzewska.- Jest to dla nas motywacja i zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy na rzecz środowiska i naszej małej ojczyzny.

Nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu wręczali gospodarze uroczystości – wicemarszałek Renata Janik oraz Marek Strzała, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W wydarzeniu wzięli także udział między innymi senator Krzysztof Słoń oraz poseł Czesław Siekierski.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Raz dwa trzy”.

 

Dodane przez: MGDK
Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support