Od kilkunastu lat Przedszkole w Pomykowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z realizacją projektu na przełomie października i listopada dzieci biorą udział w Urodzinach Kubusia Puchatka.

To już tradycja i element corocznego planu pracy przedszkola. W tym dniu przedszkole zamienia się w bajkowy Stumilowy Las, w którym można spotkać bohaterów bajek o Kubusiu Puchatku: Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Maleństwo, Kłapouchego. W rolę tych postaci wcielają się dzieci, nauczyciele i rodzice, którzy corocznie chętnie angażują się w przygotowania i uczestniczą w tym dniu w świetnej zabawie. Na tę okazję przedszkole zaprasza szczególnego gościa, który czyta dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku. W tym roku była to pani dyrektor Ewa Szczepanik. Oprócz czytania bajek przeprowadzane są zabawy edukacyjne i konkursy, w których uczestniczą wspólnie z dziećmi rodzice. Na zakończenie święta, dzieci wręczają Kubusiowi tort urodziny i składają życzenia.

To świetna okazja do wspólnej zabawy i podsumowania akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Do zobaczenia na następnym przyjęciu urodzinowym.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support