W niedzielne południe, w dniu 20 maja br. odbyła się uroczystość nadania imienia rondu u zbiegu ulic Armii Krajowej, Staszica i Warszawskiej w Końskich.

Za zgodą Rady Miejskiej w Końskich rondo nosi imię Przemysława Gosiewskiego, polskiego polityka, posła na Sejm RP oraz Wiceprezesa Rady Ministrów, tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Inicjatorem uroczystości był Radny Rady Miejskiej w Końskich Wiesław Malicki, który jednocześnie poprowadził całość spotkania. Głównymi bohaterkami tego dnia były: Beata Gosiewska, wdowa po zmarłym Przemysławie oraz matka Jadwiga Gosiewska. Obie panie usłyszały wiele ciepłych słów i nie kryły wzruszenia.Przy tablicy pamiątkowej znaleźli się ponadto parlamentarzyści: senator Krzysztof Słoń i posłanka Anna Krupka, przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych. Samorząd Miasta i Gminy Końskie reprezentowali Burmistrz Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim.

Burmistrz w swojej wypowiedzi podkreślał, że śp. Przemysław Gosiewski bywał u nas często i zasłużył się dla naszego miasta,w szczególności w zakresie realizacji tak ważnej inwestycji, jaką była budowa koneckiej obwodnicy.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support