W piątek 26 maja br. w Galerii DeK w Końskich odbył się wernisaż rysunku Bolesława Jóźwika. Komisarzem wystawy była Kamila Dobrowolska – instruktor koneckiego Domu Kultury, natomiast wszystkich gości powitał zastępca dyrektora Domu Kultury Dariusz Ogłoza.

Na wystawę rysunku przybyli rodzina i znajomi autora rysunków. Wśród zaproszonych gości był również zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński.

Bolesław Jóźwik urodził się w połowie ubiegłego wieku. Zdolności plastyczne zostały u niego dostrzeżone około piątego roku życia. Ma wykształcenie techniczne i praca w tym kierunku nie zakłócały toru artystycznego rozwijanego przez lata od 70-tych do końca 90- tych w Klubie Artystów Plastyków z siedzibą w kieleckim WDK. Był to okres uprawiania malarstwa olejnego, grafiki, rzeźby w drewnie i wzornictwa. W tym też czasie uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez macierzysty Klub Artystów Plastyków. Po kilkuletniej przerwie malarskiej w 2014 roku nastąpił powrót do techniki rysunku i wykorzystywaniu nieprzebranego potencjału ołówka. Prace były prezentowane na indywidualnej wystawie „Ołóweczkiem po karteczce” w MGOKiS w Stąporkowie w listopadzie 2016r. W 2017 Bolesław Jóźwik zawitał do Galerii DeK Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Będziemy jeszcze mieli szansę obejrzeć jego twórczość na wystawie poplenerowej (październik) Końskie – Sielpia 2017, który to plener odbędzie się w czerwcu tego roku. Wystawę możemy oglądać do 16 czerwca.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support