Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba”

               Imprezę po raz szesnasty zorganizowali pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, działacze z Oddziału PTTK w Końskich. W zawodach wystartowało 214 zawodników. Do Nieba zjechali biegacze i piechurzy z całej Polski. Ze względu na możliwości logistyczne rywalizowano po raz drugi na 7- kilometrowej pętli wokół Piekła, ze startem i metą przy byłym sklepie spożywczym w Niebie. Nie było wygód, a nawet podstawowych warunków sanitarnych. Były za to malownicze dukty leśne i kontakt z nieskażoną przyrodą. Aura tym razem sprzyjała i była wyjątkowo łaskawa dla biegaczy i organizatorów. Zapowiadane obfite deszcze z burzami ominęły Ziemię Konecką.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie maratonu najlepszy okazał się po raz czwarty Karol Grabda z Mirowa. Wygrał z czasem 2:56.44. Zwycięzca w dwóch ostatnich latach nie kończył biegu, schodząc z trasy. Tym razem przyjęta z zimną krwią taktyka równego tempa okazała się najlepsza. Kolejne miejsca zajęli: Sławomir Rusak z Radomia, Paweł Stępnik z Kielc i Mateusz Skuza z Wejherowa. Wśród kobiet wygrała Joanna Wojtakowska z Tomaszowa Maz. przed Agnieszką Brogowicz-Stępniewską i Jolantą Witczak z Lusowa k. Poznania.

Indywidualnie z mieszkańców Ziemi Koneckiej najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Klubu Biegacza „Pasat”. Rafał Dulewicz z wynikiem 3;14.48 zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w kategorii wiekowej. Na drugim miejscu podium stanęła też w swojej kategorii Ada Dębowska. Drużyna „Pasata” wspierana jeszcze przez Piotra Bańburę i Włodzimierza Wojciechowskiego wywalczyła tytuł drużynowych wicemistrzów województwa świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim.

Głównym partnerem maratonu, a zarazem fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Działacze PTTK Końskie dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy.

Puchary i nagrody wręczali: Krzysztof Jasiński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz przedstawiciel sponsorów Piotr Bocheński, wspierani przez działaczy PTTK Końskie.

Dzisiaj Dzień Dziecka!

Wszystkim naszym Milusińskim życzymy dużo powodów do uśmiechu i radości, mnóstwa przyjaciół, wielu prezentów, spełnienia marzeń oraz dużo czasu na zabawę i bardzo dobrych ocen w szkole!

(więcej…)

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support