Najmilsza uroczystość odpalania bożonarodzeniowego drzewka na stałe wpisała się do świątecznego kalendarium naszego miasta.

5 grudnia br. na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich o godzinie 10.30 wokół świątecznej choinki zgromadziły się przedszkolaki, ubrane w kolorowe stroje. Tego dnia gościliśmy również Mikołaja, który przygotował dla dzieci liczne atrakcje, a o słodki poczęstunek dla naszych maluchów zadbał burmistrz.

W zabawie przy choince uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, Sekretarz Miasta i Gminy Końskie Anna Głębocka, Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek oraz radni Rady Miejskiej w Końskich.

Część artystyczną poprowadziła nauczycielka Renata Janiszewska wspólnie ze swoimi podopiecznymi z Przedszkola nr 1 w Końskich. Muzycznie uroczystość uświetniły występy chóru ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich oraz dzieci z koneckich przedszkoli.

Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia, a następnie wraz z św. Mikołajem i dziećmi otworzyli wielki, biały prezent z którego wyleciały różnokolorowe balony.

Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w sercach naszych mieszkańców.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support