W dniu 11 maja br. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach otrzymali z rąk Wicepremier Beaty Szydło promesę na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Modliszewice.

Przekazanie promesy miało miejsce w Kielcach podczas uroczystego apelu z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Uzyskanie dofinansowania w wysokości 310 000 zł było możliwe dzięki zabezpieczeniu w budżecie gminy środków w wysokości 450 000 zł. Wniosek o dofinansowanie złożony został przez gminę w styczniu br. Całkowita wartość zakupu fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniesie 760 000 zł. 

Z gminy Końskie w defiladzie pododdziałów straży pożarnej udział wzięła również jednostka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomorzanach, prezentując swój zabytkowy samochód marki ŻUK A15.

Gmina Końskie corocznie wspiera finansowo wszystkie funkcjonujące na jej obszarze jednostki OSP: Bedlno, Bedlenko, Dziebałtów, Kazanów, Kornica, Końskie, Modliszewice, Nieświń, Pomorzany, Proćwin, Sworzyce, Wąsosz przeznaczając na ten cel środki finansowe nie tylko na zapewnienie gotowości bojowej, ale również na zakup wyposażenia, remonty i inwestycje.

Działalność jednostek OSP nie ogranicza się tylko do gaszenia typowych pożarów. Współczesność postawiła inne wyzwania, którym muszą sprostać strażacy-ratownicy: ratownictwo chemiczne, drogowe oraz pomoc społeczeństwu w okresie klęsk żywiołowych (powodzi, lokalnych podtopień) również w sąsiednich gminach.

Wsparcie finansowe czynione na rzecz jednostek OSP stanowi swego rodzaju inwestycję w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy oraz mienia. Strażacy ochotnicy, zazwyczaj jako pierwsi stawiają czoło niebezpieczeństwu, z narażaniem zdrowia i życia ratują życie i dobytek mieszkańców.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support