W czwartek 12 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli spotkały się drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Końskie, aby już po raz siedemnasty rywalizować w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Turniej ten to nie tylko duża porcja radości i pozytywnych emocji, ale przede wszystkim największe wydarzenie sportowe dla najmłodszych organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli na terenie naszej gminy. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy. Wśród gości obecni byli również Marcin Zieliński wiceburmistrz Końskich, Leszek Stanek Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Końskich, Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji, Jolanta Duda Kierownik Referatu Kultury i Sportu koneckiego magistratu, a także Czesław Staciwa Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Imprezę poprowadził Dariusz Kos Wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym dniu św. Mikołaja, który podziękował za zaproszenie i zorganizowanie turnieju.

Ponad 250 zawodników, podzielonych na trzy grupy wiekowe, zmierzyło się w takich konkurencjach jak: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony oraz tor przeszkód. Atmosfera podczas zawodów była niezwykle sympatyczna. Okrzykom radości i bardzo głośnego dopingu nie było końca. Sportowe zmagania sędziowali: Mirosław Dworak, Ireneusz Pela, Tomasz Ciszek, Iwona Banasik, Magdalena Hurec, Katarzyna Milerowicz, Tomasz Bodasiński oraz Dariusz Kos.

Wydarzenie uświetniły występy wokalne Jadzi Kołodziej, Nadii Serek, Niny Filiks i Olafa Młodzińskiego – podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz taneczne popisy dzieci ze Studia Tańca „Point”.

Tym razem zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, kosze słodyczy oraz pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich – 114,5 pkt
  2. Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli – 92 pkt
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – 86 pkt
  4. Szkoła Podstawowa w Nieświniu – 74 pkt
  5. Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie – 65 pkt
  6. Szkoła Podstawowa w Kazanowie – 54,5 pkt
  7. Szkoła Podstawowa w Pomykowie – 53 pkt
  8. Szkoła Podstawowa w Rogowie – 51 pkt
  9. Szkoła Podstawowa w Kopaninach – 50,5 pkt
  10. Szkoła Podstawowa w Modliszewicach – 33,5 pkt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i współorganizatorom. Do zobaczenia za rok!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support