W dniu 23 listopada 2018 r. w słowackiej Šali odbył się „XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji w Šali”.

Po raz kolejny wzięła w nim udział reprezentacja gminy Końskie, która zaproszenie od władz strony słowackiej otrzymała na podstawie umowy partnerskiej podpisanej na rok 2018 między miastem Šal’a i miastem Końskie.

Przedstawicielami naszego miasta byli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Marcin Zieliński, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Końskich Dariusz Dębowski oraz drużyna piłkarska w składzie: Grzegorz Michorek, Rafał Ścisłowicz, Jarek Długosz, Grzegorz Grzela, Mariusz Kosada, Tomasz Kruszyna, Mariusz Świercz, Jarosław Komisarski, Andrzej Durlik oraz Mateusz Hendel.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski a mecze rozgrywano w miejskiej hali sportowej w Šali. Już od pierwszego pojedynku konecka drużyna pokazała dobrą formę, a ich mądra i zespołowa gra bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Nie ponosząc w grupie żadnej porażki awansowali do wielkiego finału, w którym po bardzo emocjonującym meczu ulegli słowackiej ekipie DUSLO Šala, zajmując w całym turnieju wysokie drugie miejsce. Ponadto najlepszym bramkarzem zawodów został wybrany nasz reprezentant Mariusz Kosada.

Wyniki spotkań koneckiej drużyny:

Końskie – MsP Šala 0:0
Końskie – Syncllad 2:0
Końskie – Oroszlany 4:2
Końskie – DUSLO Sala 0:2

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support