W sobotę 23 kwietnia br. licznie zgromadzeni miłośnicy motoryzacji podziwiali w koneckim parku zabytkowe auta. W ramach VI Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych ponad 30 kolekcjonerów starych aut z kraju i z zagranicy zawitało do Końskich żeby zaprezentować swoje motoryzacyjne „perełki”.

W promieniach wiosennego słońca pojazdy prezentowały się niezwykle imponująco. Najstarsze z nich to rosengardy z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Były również mercedesy, saaby, ople, jaguary, MG, citroeny, BMW i oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nich naszych fiatów 125p i 126p. Organizatorem tego ciekawego przedsięwzięcia był Automobilklub Kielecki i Klub Pojazdów Zabytkowych „WETERAN” na czele z komandorem rajdu Ryszardem Krzysztofikiem, właścicielem wspaniałego auta marki MG TD z 1952 roku. Uczestników rajdu powitał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który wystąpił przed publicznością w stylowym stroju z minionej epoki. Władze samorządowe reprezentowali również Zbigniew Kowalczyk Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński. Najważniejszym punktem sobotniej imprezy, którą poprowadzili na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich Ryszard Mikurda i Dariusz Kałwa był konkurs elegancji samochodów i załóg uczestniczących w rajdzie. Komisja konkursowa w składzie: Marzena Kądziela, Zbigniew Kowalczyk oraz Krzysztof Obratański po obejrzeniu prezentacji wszystkich uczestników przyznała ostatecznie zwycięstwo czerwonemu rosengardowi z 1938 roku, którego właścicielem jest Ireneusz Osowski z Radomia.
Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support