Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Wakacje w gminie Końskie rozpoczęło łącznie 3037 uczniów, w tym 1003 gimnazjalistów oraz 2034 uczniów szkół podstawowych.

W dniu 24 czerwca br. w większości koneckich szkół odbyły się uroczyste akademie. W Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich zakończenie roku miało szczególny charakter. Po raz ostatni w swojej karierze zawodowej poprowadziła je bowiem Pani Bożenna Patrzałek, długoletni nauczyciel i dyrektor tej placówki.

W uroczystości udział wzięli m.in. Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu. Pani Dyrektor otrzymała z rąk burmistrza okolicznościowy list gratulacyjny oraz kwiaty.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście wręczenie świadectw i nagród dla najlepszych uczniów tej szkoły. Były nagrody nie tylko za wyniki w nauce, ale również za zachowanie i szczególne osiągnięcia w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych.

Na zakończenie Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście podziękowali uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym i rodzicom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły i życzyli pięknych wakacji. Po oficjalnej ceremonii uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Dziękujemy wszystkim za ten kolejny rok szkolny i życzymy miłego wypoczynku. Do zobaczenia po wakacjach!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support