Po dwutygodniowej przerwie ferii zimowych dzieci i młodzież wróciły do swoich codziennych zajęć szkolnych. W tym roku Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich przygotował bardzo bogaty i atrakcyjny program skierowany do dzieci i młodzieży, który cieszył się każdego dnia ogromnym zainteresowaniem.

Dzieci chętnie przychodziły na warsztaty teatralne pn. „Możesz przezwyciężyć swoją nieśmiałość” prowadzone przez aktorkę, animatorkę z Kielc Ewę Sorbian. Ponadto były gry i zabawy przygotowane przez Izabellę i Macieja Prawdów z „Anima Friends”. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się wieczorne propozycje koneckiego Domu Kultury, a był to „Wieczór z magią” w czasie którego Łukasz Podymski – iluzjonista tworzący interakcyjne spektakle pokazał prawdziwą magię, gdzie nie zabrakło przenikania różnych przedmiotów przez lustro i latających kart. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, kiedy na scenie wspólnie z iluzjonistą wykonywały różne magiczne sztuczki. Dzieci z terenu miasta i gminy Końskie mogły również obejrzeć film oraz znane bajki takie jak; jak „Czerwony Kapturek” czy “Pod starym Wawelem przygód bez liku” w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej “Kanon” z Krakowa. Dla młodzieży twórcy Hip-Hopu zaprezentowali koncert, który zgromadził liczną publiczność w sali teatralnej „Egipcjanki”.

Na zakończenie dwutygodniowych ferii pięknym, muzycznym akcentem był koncert na bis pt.”Jest taki wieczór” z udziałem utalentowanych twórców z naszego regionu. Na scenie zobaczyliśmy między innymi: Marka Werensa, zespół#Cookie, grupę RiF, Paulinę Tarasińską, Iwonę Stępień – Baran, Patrycję Dukat i innych.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support