We wtorek 12 lipca br. w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbyła się krótka konferencja prasowa dotycząca obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Gospodarzami spotkania byli księża: Piotr Skowroński z Parafii pw. św. Mikołaja w Końskich, Tomasz Janicki z Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich i Tomasz Waśkiewicz z Parafii pw. śś. Wawrzyńca i Katarzyny w Lipie oraz koneccy samorządowcy. Powiat konecki reprezentowali starosta Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Marek Lenart i członek zarządu Dorota Duda, natomiast gminę Końskie burmistrz Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński.

Koordynator koneckiego centrum ŚDM ks. Piotr Skowroński poinformował, że gośćmi dekanatów: koneckiego, czarneckiego, radoszyckiego i przedborskiego będą pielgrzymi z Republiki Południowej Afryki i Ukrainy, w sumie 91 osób. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w dniach 21-25 lipca br. odwiedzą wiele ciekawych miejsc naszego regionu. Ponadto uczestniczyć będą w wydarzeniach religijnych oraz spotkają się z mieszkańcami Końskich podczas imprez plenerowych, które odbędą się w Parku Miejskim w Końskich.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Szczegółowy program obchodów ŚDM na ziemi koneckiej dostępny na plakatach.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support