Ponad 130 kolarzy – uczestników 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, przejechało w piątek, 25 czerwca, ok. godz. 15:00 ulicami Końskich.

W naszym mieście rozegrany został lotny finisz na ul. 16 Stycznia. Zwycięzcą lotnej premii został Sydor Serhii z drużyny EUROCAR GRAWE Ukraine.

Wyścig rozpoczął się 23 czerwca w Pabianicach, a kolarze z 26 zespołów do 26 czerwca pokonali blisko 800 km tras podzielonych na pięć etapów przebiegających przez województwa: łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie i podkarpackie z metą w Stalowej Woli. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Miasto Końskie znalazło się na trasie IV etapu: Tomaszów Mazowiecki – Kielce, dzięki czemu mieszkańcy, a wśród nich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie mogli na żywo zobaczyć ścigających się zawodników. Najlepszy na tym etapie okazał się Jan BÁRTA z ELKOV – KASPER, który jednocześnie został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej. Gmina Końskie była współorganizatorem tego sportowego przedsięwzięcia.