Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą dotyczącą koneckich terenów inwestycyjnych. 

Województwo: Świętokrzyskie

Powiat: Konecki

Gmina: Końskie

Mejscowość: Końskie

Powierzchnia: ok. 40 ha

Tereny inwestycyjne zlokalizowane są na granicy miasta Końskie w okolicy miejscowości Kornica i Proćwin, przy drodze wojewódzkiej nr 728 relacji Grójec – Nowe Miasto Nad Pilicą – Końskie – Łopuszno – Jędrzejów, będącej jednocześnie na tym odcinku obwodnicą miasta Końskie.

Droga ta łączy się w Końskich z drogą krajową nr 42 oraz w bliskiej odległości z drogą krajową nr 74.

Teren jest całkowicie uzbrojony w infrastrukturę techniczną (wodociąg, energia elektryczna- możliwość przyłącza o mocy powyżej 10MW, kanalizacja sanitarna i deszczowa, gazociąg) łącznie z komunikacją oświetleniową dróg, gotowy pod inwestycje.Tereny zostały podzielone na kilkadziesiąt działek o wielkości od 20 arów do 9 hektarów. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego określone są jako tereny przemysłowe, bez ograniczeń co do rodzaju prowadzonej działalności.

Przez oddalone  o 20 km Opoczno przebiega Centralna Magistrala Kolejowa,przez Końskie zaś linia kolejowa Skarżysko – Kam. – Koluszki wraz z bocznicą towarową.Odległość do międzynarodowych portów lotniczych to: 112 km. – Łódź, 129 km. – Warszawa i 172 km. – Kraków.

 

tereny-inwestycyjne

Miasto i Gmina Końskie jest położone w bardzo atrakcyjnym miejscu w centrum Polski, w województwie świętokrzyskim. Atrakcyjność Gminy wynika zarówno z wyjątkowego położenia, ale i ze zróżnicowania przyrodniczego.

tereny

Stwarza to przychylny klimat zarówno dla rozwoju przedsiębiorczości jak i turystyki. W roku 2013 oddana została do użytku obwodnica Końskich, która usprawniła komunikację pomiędzy Warszawą, Kielcami i Łodzią. Ponadto przez miasto przebiega linia kolejowa Skarżysko-Kam. – Koluszki wraz z bocznicą towarową.

Na obszarze Miasta i Gminy Końskie funkcjonuje Starachowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Ulgi podatkowe oraz preferencje regionalne, oferowane potencjalnym inwestorom są skutecznym mechanizmem pomocy publicznej i zachętą do lokowania biznesu właśnie w SSE. Oferowany przez nas teren pod przyszłe inwestycje wyposażony jest w infrastrukturę techniczną i komunikacyjną.

Inwestorzy, którzy podejmą decyzje o lokalizacji biznesu w mieście i gminie Końskie, mogą być pewni, że znajdą tu przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju oraz profesjonalną obsługę administracyjną. Do lokalizacji inwestycji zachęca także bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi -112 km, w Warszawie – 129 km i w Krakowie 172 km.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada ponad 70 hektarów pod tereny inwestycyjne.

Ustala on:
1. Przeznaczenie podstawowe: obiekty produkcyjne, składy i magazyny
2. Przeznaczenie dopuszczalne: obiekty handlu wielkopowierzchniowego, zabudowa usługowa, urządzenia infrastruktury technicznej dla potrzeb lokalnych i urządzenia obsługi komunikacyjnej, w tym parkingi dla samochodów ciężarowych.

Gmina Końskie posiada do sprzedaży działki o powierzchni:
0,2000 ha
0,5000 ha
a także około:
1,1300 ha
1,5000 ha
1,9000 ha
2,7000 ha
3,0000 ha
4,5000 ha
9,0000 ha

Zapraszamy do inwestowania w SSE w Końskich
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie
Krzysztof Obratański

TELEFON: 41 372 32 49
FAX: 41 372 29 55
E-MAIL: sekretariat@umkonskie.pl

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support