Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA, który po raz kolejny odbył się na Hali Sportowej w Końskich ma już swoją tradycję.

Pierwsze zawody organizowane przez środowisko związane z Koneckim Klubem Karate Kyokushin odbyły się w 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich, wzięło w nich udział 40 zawodników. Od tamtego czasu Konecki Klub Karate Kyokushin zorganizował 9 turniejów, w tym kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów. Od 2015 roku zawody odbywają się na Hali Sportowej, największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Rekord frekwencji padł w 2017 roku, kiedy w szranki o Żeliwne statuetki stanęło 413 zawodników z 34 klubów. Podczas tegorocznej edycji walczyło około 350 zawodników z 30 ośrodków karate z różnych części kraju, m.in. z Warszawy, Kobierzyc, Legnicy, Ostrołęki, Leżajska, Kolbuszowej czy Turku.

Klub gospodarzy reprezentowało 20 zawodników, a całe koneckie środowisko karate w raz z zawodnikami lokalnej sekcji Kieleckiego Klubu około 30 osób. Sporo trofeów zostało w naszym mieście, cztery pierwsze miejsca oraz tytuł Najlepszego Zawodnika dla Koneckiego Klubu Karate należy bez wątpienia uznać za sukces. Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został uznany za wymagający, wyróżniający się wysokim poziomem sportowym. Jest również już na stałe osadzony w kalendarzu imprez Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin (PFKS). Zdaniem gości impreza odniosła sukces organizacyjny i może konkurować z najbardziej znanymi turniejami na terenie kraju. Organizatorzy zawodów natomiast mają nadzieję na dalszy rozwój imprezy w latach następnych.

Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Swoją obecnością zawody uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.