Imprezę po raz szesnasty zorganizowali pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, działacze z Oddziału PTTK w Końskich. W zawodach wystartowało 214 zawodników. Do Nieba zjechali biegacze i piechurzy z całej Polski. Ze względu na możliwości logistyczne rywalizowano po raz drugi na 7- kilometrowej pętli wokół Piekła, ze startem i metą przy byłym sklepie spożywczym w Niebie. Nie było wygód, a nawet podstawowych warunków sanitarnych. Były za to malownicze dukty leśne i kontakt z nieskażoną przyrodą. Aura tym razem sprzyjała i była wyjątkowo łaskawa dla biegaczy i organizatorów. Zapowiadane obfite deszcze z burzami ominęły Ziemię Konecką.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie maratonu najlepszy okazał się po raz czwarty Karol Grabda z Mirowa. Wygrał z czasem 2:56.44. Zwycięzca w dwóch ostatnich latach nie kończył biegu, schodząc z trasy. Tym razem przyjęta z zimną krwią taktyka równego tempa okazała się najlepsza. Kolejne miejsca zajęli: Sławomir Rusak z Radomia, Paweł Stępnik z Kielc i Mateusz Skuza z Wejherowa. Wśród kobiet wygrała Joanna Wojtakowska z Tomaszowa Maz. przed Agnieszką Brogowicz-Stępniewską i Jolantą Witczak z Lusowa k. Poznania.

Indywidualnie z mieszkańców Ziemi Koneckiej najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Klubu Biegacza „Pasat”. Rafał Dulewicz z wynikiem 3;14.48 zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w kategorii wiekowej. Na drugim miejscu podium stanęła też w swojej kategorii Ada Dębowska. Drużyna „Pasata” wspierana jeszcze przez Piotra Bańburę i Włodzimierza Wojciechowskiego wywalczyła tytuł drużynowych wicemistrzów województwa świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim.

Głównym partnerem maratonu, a zarazem fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Działacze PTTK Końskie dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy.

Puchary i nagrody wręczali: Krzysztof Jasiński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz przedstawiciel sponsorów Piotr Bocheński, wspierani przez działaczy PTTK Końskie.