Już po raz dwunasty miłośnicy biegania rywalizowali w Cross Maratonie „Przez Piekło do Nieba”, który odbył się 20 maja br. w Sielpi. Zawody zorganizowane przez konecki oddział PTTK objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubasoraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Na starcie stanęło ponad 200 uczestników z różnych regionów Polski oraz z Białorusi i Czech. Biegacze mieli do pokonania dystans pełnego maratonu 42,195 km lub półmaratonu  21,1 km. Bieg maratoński ukończyło ostatecznie 93 zawodników, w tym najstarszy uczestnik Józef Tyborowski z Łomży  (72 lata). Zwycięzcami zostali: Piotr Chmiel z STS Skarżysko Kamienna oraz Klaudia Szmigiel z BBL Strawczyn. Najlepszym konecczaninem okazał się  Tomasz Lis z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, zajmując w klasyfikacji generalnej wysokie 7 miejsce.Drużynowo zwyciężył Klub Biegacza „Pasat” w Końskich w składzie: Ewa Dybaś, Ada Dębowska, Rafał Dulewicz, Marek Baran, Robert Frączyk, Krzysztof Mijas, Wojciech Pasek, Piotr Bańbura, Bogdan Kozubski oraz Włodzimierz Wojciechowski.

Szczególnym uczestnikiem tego sportowego wydarzenia byłWojciech Pasek Prezes OddziałuPTTK w Końskich, który w tym dniu po raz 300. pokonał dystans maratonu. Ten znany konecczanin, organizator wielu cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych rozpoczął swoją przygodę z bieganiem maratońskim w 1979 r. w Warszawie. Był uczestnikiem wielu prestiżowych imprez biegowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jubilat otrzymał od przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in. Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński gratulacje, życzenia oraz okolicznościowe upominki.