W środę 18 lipca br. do Końskich przyjechała młodzieżowa grupa folklorystyczna „Wesoły Ludek” z Chicago. Zespół został przywitany przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, a Miejsko-Gminny Dom Kultury przygotował poczęstunek, którym był konecki specjał – bułeczki nadziewane jagodami, czyli jagodniki.

Młodzieżowa grupa śpiewa piosenki ludowe z różnych zakątków Polski. Okraszają je tańcami, kultywują tradycję wyniesioną przez ich ojców, dziadków z Polski. W zespole występują dzieci, których rodziny wywodzą się m.in. z Kazanowa. Są wychowankami Południowo-Zachodniego Centrum Polskich Tańców Ludowych przy Zjednoczeniu Polskim Rzymsko-Katolickim w Chicago.

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oprowadził grupę po koneckim parku. Na zakończenie wizyty wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Potem „Wesoły Ludek” zagościł w Sielpi, gdzie na deskach Kina Letniego koncertował.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support