W dniu 20 października br. już po raz dziewiąty Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, nagrodził najlepszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.

Wśród 10 nagrodzonych znaleźli się laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach w roku szkolnym 2020/2021. By otrzymać stypendium młodzież musiała również zdobyć niezwykle wysoką średnią ocen.

W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, pojawili się stypendyści wraz ze swoimi rodzicami, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim Zastępcami Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Końskich Leszek Stanek. Wszystkich przybyłych powitała Agata Kochel nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Wyróżnieni uczniowie odebrali stypendia naukowe i gratulacje z rąk wiceburmistrzów, naczelnika edukacji i przewodniczącego komisji oświaty. Gospodarz uroczystości Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, nie szczędził ciepłych słów pod adresem nagrodzonych oraz ich opiekunów.

Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:
Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1. Alicja Młodawska Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Anna Koroch Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
3. Małgorzata Peliwo Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
4. Aleksandra Rachuna Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
5. Alicja Woźniak Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli

Stypendium za wyniki w nauce:
1. Kacper Ferens Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Daniel Lisiecki-Geurts Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
3. Paweł Gil Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
4. Krzysztof Frączyk Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
5. Piotr Wiąckiewicz Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli.

Wydarzenie uświetniły występy wokalne uczennic 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich: Nadii Serek, Anny Dziubińskiej i Diany Domaradzkiej, a o wystrój sceny i oprawę muzyczną zadbali nauczyciele: Jadwiga Bernat i Michał Augustyniak.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support