Dziś, 21 marca rozpoczyna się długo wyczekiwana kalendarzowa wiosna. Z tej okazji w piątkowe przedpołudnie przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich przedszkolaki z Przedszkoli nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i nr 6 w Końskich, pożegnały zimę i radośnie powitały wiosnę.

Na to niecodzienne spotkanie, przygotowane przez Przedszkole nr 6 w Końskich, przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele i rodzice.

Spragnione ciepła i zieleni dzieci przybyły do parku w pięknych strojach, które akcentowały nadchodzącą porę roku. Były motyle, biedronki, bociany, żaby, „Pani Wiosna” i kwiaty. Przedszkolaki witały wiosnę śpiewając piosenki i recytując wiersze. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia tej najpiękniejszej pory roku.

Na zakończenie spotkania, przedszkolaki w geście solidarności ze wszystkimi dziećmi z dotkniętej wojną Ukrainy, wypuściły w niebo niebiesko- żółte balony.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support