Koniec roku szkolnego dla uczniów Szkoły podstawowej w Pomykowie to nie tylko oczekiwanie na ostatni dzwonek zwiastujący beztroskie wakacje, to również oczekiwanie na nowoczesną pracownię.

W lutym jedna z dużych firm mająca siedzibę w powiecie koneckim ogłosiła konkurs na najciekawszy projekt edukacyjny. Pani dyrektor Ewa Szczepanik nie wahała się ani chwili i postanowiła przystąpić do konkursu. W ten sposób powstał projekt pod nazwą „ Wielkie technologie w małej szkole”.  Celem projektu było  wprowadzenie do zajęć z fizyki, chemii, biologii i matematyki nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Na początku kwietnia szkoła w Pomykowie otrzymała wiadomość, że projekt uzyskał pozytywną ocenę komisji konkursowej a tym samym placówka zdobyła pokaźną kwotę na zakup tablicy interaktywnej, laptopów oraz tabletów dla uczniów.

To pierwsza tablica interaktywna ale nie ostatnia,  ponieważ  w roku szkolnym 2018/2019 szkoła otrzyma drugą tablicę z Programu  „Aktywna Tablica”.

W dniu 20 czerwca 2018 roku tablica została zamontowana w pracowni. W ostatnim dniu nauki nasi uczniowie mogli już zapoznać się z obsługą i możliwościami urządzenia. Od września nauczyciele naszej szkoły będą mieli możliwość prowadzić jeszcze ciekawsze zajęcia edukacyjne.

 

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji.
Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support