W dniu 21 października 2016 r. po raz czwarty odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów  Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Końskie.

W pięknie udekorowanej auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, pojawili się najzdolniejsi uczniowie ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitała Izabela Persona nauczycielka języka polskiego tej szkoły. Następnie głos zabrał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który poinformował,  że Program Stypendialny Gminy Końskie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Końskich funkcjonuje od 2013 r. Kolejne jego edycje są potwierdzeniem tego, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie uczy się coraz więcej zdolnej i utalentowanej młodzieży.
Gospodarz uroczystości, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, nie szczędził ciepłych słów pod adresem uczniów oraz ich opiekunów.  Wśród tegorocznych stypendystów znalazło się bowiem, aż 12 laureatów i 22 finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych. Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 otrzymało 59 uczniów:

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1)    Emilia Młodawska (Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich)
2)    Zuzanna Sękowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
3)    Zofia Frączyk (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
4)    Weronika Sapieja (Gimnazjum w Zespole Szkół w Rogowie)

Stypendium za wybitne osiągnięcia:
1)    Wojciech Grot (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
2)    Wiktoria Czyżewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich)
3)    Oliwia Małecka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich)
4)    Maciej Dziuba (Gimnazjum nr 1w Końskich)
5)    Mikołaj Grzebieluch (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
6)    Tomasz Kosmulski (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
7)    Aleksandra Musiałowska (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
8)    Jakub Jędrasik (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
9)    Maria Frączyk (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)

Stypendium za wyniki w nauce:
1)    Eryk Kosmal (Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie)
2)    Kamila Laskowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie)
3)    Mikołaj Radek (Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie)
4)    Dominika Szukalska (Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie)
5)    Katarzyna Cuper (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Rogowie)
6)    Julia Wardzichowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Rogowie)
7)    Aleksandra Cieciorowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
8)    Aleksandra Banasik (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
9)    Maja Sękowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
10)    Wiktoria Armada (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
11)    Anna Cieciorowska (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
12)    Mikołaj Wybański (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich)
13)    Monika Błaut (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
14)    Michalina Duda (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
15)    Mateusz Górski (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
16)    Marcin Górski (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
17)    Natalia Krakowiak (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
18)    Aleksandra Kaniowska (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
19)    Magdalena Maciążek (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
20)    Katarzyna Prasał (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
21)    Iryna Semanyuk (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
22)    Agnieszka Trojanowska (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
23)    Katarzyna Wesołowska (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
24)    Aleksandra Włodarczyk (Gimnazjum nr 1 w Końskich)
25)    Gabriela Ciszek (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
26)    Sylwia Grubarek (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
27)    Marcin Kuleta (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
28)    Radosław Ludwikowski (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
29)    Michał Wójtowicz (Gimnazjum nr 2 w Końskich)
30)    Wiktoria Perlak (Gimnazjum w Zespole Szkół w Rogowie)
31)    Dominik Smołuch (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
32)    Monika Kilar (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
33)    Barbara Bogacka (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
34)    Mateusz Walkiewicz (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
35)    Julia Wąsik (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
36)    Wiktoria Jakubowska (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
37)    Maria Tusińska (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
38)    Karolina Stolarczyk (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
39)    Wiktoria Kos (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
40)    Nina Kiersznowska (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
41)    Katarzyna Pluta (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
42)    Aleksandra Wcisło (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
43)    Martyna Ziomek (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
44)    Milena Kupisińska (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
45)    Izabela Ferensztajn (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)
46)    Weronika Śliwak (Gimnazjum w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli)

Burmistrz Krzysztof Obratański wręczył stypendystom okolicznościowe dyplomy. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich przygotowanych pod kierunkiem Ewy Staniszewskiej, Marii Hajduk oraz Michała Augustyniaka.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support