Tegoroczne obchody „Dni Końskich”już za nami. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów, piękna pogoda oraz darmowa komunikacja miejska sprawiły, że na święto naszego miasta przybyły prawdziwe tłumy.

W piątek 18 sierpnia br. poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Przyznanie tej nagrody ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, prawnych, organizacji i innych podmiotów działających na rzecz rozwoju gminy Końskie w celu wyróżnienia ich zasług, wybitnych osiągnięć i aktywności. Wydarzenie poprowadził Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, a uświetniły je swoimi występami Alicja Woldańska i Patrycja Dukat. Nagrodzeni odebrali z rąk gospodarza naszego miasta burmistrza Krzysztofa Obratańskiego oraz członków Kapituły statuetkę „Glorietty”, której autorem jest znany kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek, a także listy gratulacyjne w następujących kategoriach:

KULTURA:
– Paweł Błachowicz
(za działalność i znaczące osiągnięcia w zakresie kultury)
– Organizatorzy Santa Bóle Festival
(za działalność i znaczący wkład w rozwój kultury na terenie miasta i gminy Końskie)

SPORT, TURYSTYKA i REKREACJA:
Jakub Owczarek
(za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi dla promocji miasta i gminy Końskie)

DYNAMICZNY i GOSPODARCZY ROZWÓJ GMINY KOŃSKIE:
– Firma BUDOPAR Centrum Materiałów Budowlanych i Usług Marian Gołos
(za znaczący wkład w gospodarczy rozwój miasta i gminy Końskie)
– Firma Usługi Transportowe Waldemar Gierczyński
(za znaczący wkład w gospodarczy rozwój miasta i gminy Końskie)
– Firma Barbara Płyta Rodzinna Wytwórnia Wędlin u Płytów
(za znaczący wkład w gospodarczy rozwój miasta i gminy Końskie)

NAGRODA SPECJALNA:
– Marcin Zapała Muzeum „Polskie Drogi”
(za działalność oraz znaczące zasługi dla promocji miasta i gminy Końskie)
-Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 949 w Końskich
(za wybitną działalność charytatywną i społeczną)

NAGRODA HONOROWA:
– Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej
(za całokształt działalności oraz znaczący wkład w rozwój sportu na terenie miasta i gminy Końskie)
– Adolf Tomasik
(za całokształt działalności oraz znaczący wkład w rozwój kultury na terenie miasta i gminy Końskie)

Jednym z wydarzeń towarzyszących piątkowym obchodom był wernisaż wystawy poplenerowej pt. „Świętokrzyskie krajobrazy. Architektura. Busko-Zdrój”. Na wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego spotkali się m.in. autorzy prac, samorządowcy oraz dyrektorzy palcówek oświatowych.

Drugi dzień obchodów to przede wszystkim koncerty lokalnych zespołów „FATARO”, „O.T.U.” i „PREFEKT”, występy młodych artystów związanych z koneckim domem kultury oraz sportowa rywalizacja. Na scenie zaprezentowali się również artyści z Šali na Słowacji, Oroszlan na Węgrzech oraz Mogileva Podolskiego na Ukrainie, które są naszymi miastami partnerskimi. Uroczystego otwarcia „Dni Końskich” dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie swoich zastępców Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego,posłów, władz powiatu koneckiego,radnych Rady Miejskiej w Końskich na czele z jej przewodniczącym Piotrem Słoką, przedstawicieli miast partnerskich oraz prezesów i dyrektorów koneckich instytucji. Z okazji 275-lecia nadania praw miejskich Końskim, burmistrz złożył mieszkańcom życzenia i zaprosił na okolicznościowy tort. Tego dnia na scenie zaprezentowała się również drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Neptun „MKS-NEPTUN” Końskie. Gwiazdą wieczoru była Viki Gabor, młoda wokalistka, zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Niedzielne popołudnie zdominowały sport i dobra muzyka. W bloku występów estradowych zaprezentowali się wokaliści z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, zespół „PANACEUM”, który świętował 40-lecie działalności, „SWEET COMBO” oraz „UZI”. Na scenie pojawili się również zawodnicy Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej, który obchodzi w tym roku jubileusz 55- lecia. Z tej okazji Burmistrz Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami wręczyli na ręce prezesa Klubu symboliczny czek na kwotę 5 000 zł. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Końskich był znakomity koncert Raya Wilsona z grupy Genesis.Już od pierwszych dźwięków tłumnie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła muzyków, którzy odwdzięczyli się niesamowitą energią ze sceny. Całe wydarzenie poprowadzili Piotr Salata dyrektor Miejsko—Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz Urszula Nowicka pracownik tej instytucji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia święta naszego miasta.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support