Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

baner-fe

Kwiecień 2020 r.
Projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach projektu Gmina Końskie, po złożeniu stosownego wniosku i podpisaniu umowy, zakupiła 41 laptopów, za kwotę 102 459,14 zł-dotacja z środków projektu wynosiła 100 000,00 zł. Laptopy za pośrednictwem dyrektorów szkół, nieodpłatnie użyczono uczniom i nauczycielom, aby w czasie trwającej pandemii COVID-19, mogli realizować zajęcia edukacyjne prowadzone w systemie kształcenia zdalnego.

Od 15 maja 2020 r. uruchomiony został kolejny nabór wniosków w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej-„Zdalna szkoła+”. Wsparcie finansowe zostało skierowane pośrednio do nauczycieli i uczniów, w tym zwłaszcza uczniów z rodzin wielodzietnych(3+).

Tym razem Gmina Końskie otrzymała grant w wysokości 105000,00 zł.

Zakupiono i przekazano do szkół 37 laptopów, które przez dyrektorów szkół , zostały użyczone uczniom z rodzin wielodzietnych ( rodziny z co najmniej trójką dzieci, w tym jednym będącym uczniem szkoły). Zakupione laptopy pomogły rozwiązać problemy braku odpowiedniego sprzętu, potrzebnego do kształcenia zdalnego.

 

 

baner-fe

 

Wykaz szkół, którym Gmina Końskie nieodpłatnie przekazała dla realizacji celów edukacyjnych, zakupione w ramach projektów: „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła+” laptopy.

Nazwa szkoły Liczba laptopów przekazanych szkołom w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata2014-2020.
 
„ Zdalna szkoła” „ Zdalna szkoła +”
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich;
ul. Armii Krajowej 2
4 5
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich
ul. Polna 6
5 2
Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie
Nowy Dziebałtów 85
5 3
Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
w Kazanowie; Nowy Kazanów 1
4 5
Szkoła Podstawowa w Kopaninach;
Grabków 16 c
5 4
Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
Szkoła Podstawowa w Modliszewicach;
ul. Franciszka Gasińskiego 2
4 3
Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu
Szkoła Podstawowa im. kpr. Gabrieli Wojciechowskiej w Nieświniu;
ul. Szkolna 6.
1 5
Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rogowie;
ul. ks. Marcelego Prawicy18 b.
3 3
Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej
w Stadnickiej Woli; Stadnicka Wola 55;
10 7

 

Biorących udział w projekcie informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w związku z realizacją projektu odbywa się zgodnie z RODO w ramach POPC 2014-2020
– zasady przetwarzania danych osobowych w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa 2014-2020;
– zakres danych osobowych powierzonych do przetwarzania.

 

 

Biorących udział w projekcie informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w związku z realizacją projektu odbywa się zgodnie z RODO w ramach POPC 2014-2020

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support