W dniu 05 maja br. w Końskich odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie

Turniej miał na celu doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz test ze znajomości przepis w ruchu drogowego. Nad całością organizowanego turnieju czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa składała się z czterech uczniów do 12 lat. Druga grupa wiekowa składała się z trzech uczniów powyżej 12 lat. Uczestnicy turnieju musieli rywalizować w trzech etapach składających się z testu ze znajomości zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz skrzyżowań, toru przeszkód, który pokonywali na rowerze oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W turnieju uczestniczyło 70 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego.

W poszczególnych grupach miejsca zajęli:
Grupa I:
Miejsce I- Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli,
Miejsce II-Szkoła Podstawowa w Wólce,
Miejsce III-Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy.

Grupa II:
Miejsce I-Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli,
Miejsce II- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej,
Miejsce III-Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy.

Uczniowie zarówno z pierwszej grupy jak i drugiej z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli będą reprezentować powiat konecki w eliminacjach wojewódzkich.

Na zakończenie zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz upominki wręczone przez Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Rafała Zielińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Końskich Krzysztofa Obratańskiego oraz Naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich Mariana Wikierę.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support