18 października br. na długo pozostanie w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Kazanowie. Pod hasłem „Dla edukacji świętujemy – 60 lat pasji i dumy” obchodziliśmy bowiem podwójne święto – Dzień Edukacji Narodowej oraz jubileusz 60-lecia szkoły.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą sprawował ks. Stanisław Rożej proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie wszyscy udali się do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Przybyłych gości, wśród których znaleźli się wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Paula Presman, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka wraz z wiceprzewodniczącą Reginą Maciejczyk, Skarbnik Miasta i Gminy Końskie Beata Lis, radni, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele związków zawodowych, nauczyciele, byli i obecni pracownicy szkoły oraz sołtysi- powitał dyrektor placówki Marek Jędrasik.

Jubileusz to niezwykły czas, który skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. Jednym z absolwentów tej placówki jest burmistrz Krzysztof Obratański – „To tutaj zaczynałem naukę, a trwała ona osiem lat (…)To taka podróż sentymentalna w czasie do szkoły, która już w takim kształcie nie istnieje. Ta szkoła zmieniła się pod bardzo wieloma względami. Zniknęły zewnętrzne toalety, pojawiło się przedszkole, jest sala gimnastyczna i nadbudowane piętro nad dawną salką gimnastyczną. Mam pewną satysfakcję, że miałem swój udział w tych przekształceniach, bo ta szkoła dzisiaj kubaturą prawdopodobnie dwukrotnie przewyższa tą, która ja jeszcze pamiętam”. Burmistrz przekazał na ręce dyrektora szkoły list gratulacyjny oraz upominek.Do składania życzeń przyłączyli się również przedstawicielka Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka, były dyrektor placówki Jerzy Bednarczyk, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich Karolina Orłowska – Carmenate, Przewodniczący Rady Rodziców Sebastian Bednarz, sołtysi oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

Po wystąpieniach gości rolę gospodyni przejęła nauczycielka Anita Bąk. Opowieść o historii placówki przeplatały nostalgiczne wiersze i piosenki, piękny polonez i taniec nowoczesny w wykonaniu uczniów oraz absolwentów tej szkoły.

Niezwykle ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla wyróżniających się nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu gminy Końskie. Dzień Edukacji Narodowej jest bowiem szczególną okazją by podziękować za ich trudną i niezwykle odpowiedzialną pracę. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich:
– Beata Błaszczyk
– Agata Kochel
– Ewelina Malasińska
– Izabela Persona
– Paweł Milcarek – dyrektor

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich:
– Edyta Skawińska
– Maria Tkaczyk
– Izabela Zielińska
– Jacek Szmit – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Bedlnie
– Tomasz Napierała
– Sławomir Drzazga – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie
– Jan Sroka
– Beata Zbróg – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
– Aldona Młodzińska
– Marek Jędrasik – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
– Joanna Makuch
– Aneta Kijewska – dyrektor

Zespól Placówek Oświatowych w Nieświniu
– Marta Płocińska
– Agata Zielińska – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
– Barbara Batóg
– Halina Wachowicz – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
– Monika Kosmal
– Beata Gawrońska – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
– Małgorzata Ciszek
– Arkadiusz Jarząb
– Izabela Lesiak
– Monika Mularczyk
– Czesław Staciwa – dyrektor

Zespół Przedszkolny nr 1 w Końskich
– Gabriela Adamska – dyrektor

Przedszkole nr 2 w Końskich
– Karolina Michalska – dyrektor

Przedszkole nr 3 w Końskich
– Monika Gilewska – dyrektor

Przedszkole nr 4 w Końskich
– Monika Poznańska

Przedszkole nr 6 w Końskich
– Karina Boczek

Przedstawiono również laureatkę nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Justynę Maliborską – wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Ostatnim punktem obchodów było wręczenie aktów mianowania 11 nauczycielkom, które w roku szkolnym 2022/2023zdały egzamin i otrzymały awans na stopień nauczyciela mianowanego.Uroczyste ślubowanie poprowadził wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Na zakończenie pojawiła się niezwykle smaczna niespodzianka w postaci jubileuszowego tortu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a szkole życzymy kolejnych pięknych jubileuszy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support