W dniu 22 października br. w  hali sportowej przy ulicy kpt. Stoińskiego w Końskich odbył się Turniej Gier i Zabaw na Wesoło „Przedszkolaki 2016”.

W tej organizowanej po raz pierwszy  imprezie sportowej uczestniczyły wszystkie koneckie przedszkola, tj.: „Jedynka”, „Dwójka”, „Trójka”, „Czwórka”, „Piątka” i „Siódemka”. Turniej rozpoczęto prezentacją wszystkich drużyn, które ubrane w barwne stroje sportowe zostały serdecznie powitane przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, jego zastępcę Krzysztofa Jasińskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystynę Milczarek oraz  licznie zgromadzoną na trybunach publiczność.
Przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w wielu zabawnych konkurencjach, m.in.: „wyścig koników” i „sadzenie ziemniaków”. Dorośli ścigali się na deskorolkach, skakali na dużej piłce z uszami, a dyrektorzy wraz z nauczycielami  rywalizowali w turnieju przeciągania liny, w którym bezkonkurencyjne okazały się panie z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Końskich.

Zmagania sportowe umilały wszystkim występy artystyczne w wykonaniu poszczególnych przedszkoli. O niezwykle radosną atmosferę spotkania zadbały również dwie duże maskotki, które częstowały wszystkich słodyczami.

Dobra zabawa sprzyjała nie tylko sportowej rywalizacji, ale również integracji środowiska koneckich przedszkoli.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk burmistrzów puchary, kosze słodyczy oraz pamiątkowe medale, ponieważ w tym dniu nie było przegranych.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support