W związku z pismem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dotyczącym wdrożenia Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego, uprzejmie informujemy, że istnieje konieczność zgłaszania pod adresem internet.gov.pl budynków stanowiących pustostan.

Umożliwi to prawidłowe zaplanowanie interwencji publicznych na projekty budowy sieci szerokopasmowych dofinansowanych ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy oraz Krajowy Plan Odbudowy.

Dzięki temu w budynkach, które nie mają potencjalnych użytkowników nie będą świadczone usługi dostępu do internetu a zaoszczędzone w ten sposób środki będzie można przeznaczyć na dofinansowanie budowy internetu w „droższych” lokalizacjach.

Informacje o pustostanach nie są publicznie dostępne na stronie internet.gov.pl

Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 7 maja 2010 roku o wspieraniu usług sieci telekomunikacyjnych pustostan to niezamieszkały lub nieużytkowany na cele prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej albo z zakresu specjalnych produkcji rolnej, lub na cele publiczne budynek, który:
a) nie spełnia warunków technicznych, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku – Prawo budowlane tj. warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać obiekty budowlane i ich usytuowanie,
b) został wyłączony w całości z użytkowania z uwago na zły stan techniczny, lub
c) jest przewidziany do rozbiórki.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support