W związku z opracowywanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach projektem dotyczącym „Budowy chodnika, ścieżki pieszo- rowerowej z zatokami autobusowymi w ciągu DK42 na odcinku Nowy Kazanów – Końskie” Gmina na wniosek projektanta zamierzenia przedkłada mieszkańcom miasta i gminy Końskie plany sytuacyjne celem zapoznania się i wniesienia uwag w trybie konsultacji społecznych.

Uwagi do projektu będą zbierane do końca czerwca 2024 r. i przekazane do GDDKiA.

Celem inwestycji jest separacja ruchu pieszego i rowerowego od ruchu samochodowego, a tym samym poprawa bezpieczeństwa ruchu i zapewnienie bezpiecznej komunikacji pieszo- rowerowej na odcinku pomiędzy miejscowościami oraz w samej miejscowości Nowy Kazanów.

W przedstawionej koncepcji, na orientacji oraz planach sytuacyjnych, pokazany został przebieg drogi z projektowanymi chodnikami i ścieżką rowerową. Ponadto w opracowaniu przedstawiono lokalizację proponowanych do budowy dwóch zatok autobusowych wraz z miejscem na wiatę przystankową, w miejscu istniejących przystanków. Dodatkowo zaproponowane zostały trzy przejścia dla pieszych przez drogę DK42 oraz przejść dla pieszych na wlotach podporządkowanych do drogi krajowej.

Zadanie projektowe obejmuje również: przebudowę zjazdów zwykłych z wymianą istniejących rur przepustowych (nawierzchnie zjazdów posesji zabudowanych zaprojektowano z kostki betonowej, a pozostałych z kruszywa), remont istniejących rowów otwartych oraz wykonanie odcinków rowów krytych wraz ze studniami i wpustami deszczowymi, budowę oświetlenia dedykowanego dla przejść dla pieszych.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support